Nieprawidłowe naliczanie dotacji dla przedszkoli niepublicznych

Jak informują prowadzący przedszkola niepubliczne w całym kraju samorządy naliczają dotacje dla niepublicznych przedszkoli niezgodnie z Ustawą o systemie oświaty. Pomimo jasnych i klarownych zapisów dotyczących sposobu naliczania dotacji w art. 90 Ustawy o systemie oświaty - kwoty dotacji są bezprawnie obniżane przez samorządy. I tak w niektórych regionach kraju gdzie dotacja naliczana jest prawidłowo dotacja wynosi 800 PLN a w niektórych wynosi nawet poniżej 250 PLN.

Stowarzyszenie Przedszkoli Niepublicznych jest gotowe wspomóc prowadzących przedszkola w procesie ustalania zakresu nieprawidłowości w danej gminie. Wszystkich zainteresowanych wsparciem ze strony Stowarzyszenia prosimy o przesłanie nastepujących informacji na adres email Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. :

Imię i nazwisko osoby prowadzącej lub nazwa organu prowadzącego; Adres placówki; Adres odpowiedniego Urzędu Gminy; Aktualna Kwota dotacji; Krótki komentarz dotyczący sposobu naliczana dotacji w gminie (opcjonalnie)

Jesteśmy gotowi wysyłać szczegółowe zapytania do gmin w trybie dostępu do informacji publicznej w celu ustalenia zakresu nieprawidłowości przy naliczaniu dotacji.

 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Logowanie